Przeniesione z watku o Wichrze

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Jhradco, z Photobucketa na szczęście fotki wstawia się o wiele szybciej niż przez załącznik...

A Konradus niestety nie jest wolny od problemów z przestrzenią dyskową; co jakiś czas pojawia się tam informacja, że zostało tylko kilka megabajtów wolnego miejsca do wykorzystania...
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Jarku powiem Ci jak to było tu na początku...kiedy nie było tylu użytkowników co teraz....
W marcu 2003 kiedy to powstało forum mieliśmy do dyspozycji cały serwer i wszystkie jego zasoby. Jednak wraz z upływem czasu, wzrostem jego popularności, a co za tym idzie generowanego ruchu i objętości zajmowanego miejsca admin i moderatorzy zaczeli dostrzegać niepokojące światełko w tunelu....to światełko miało kolor czerwony i zaczęło coraz częściej się zapalać. Jak pewno się domyślasz nie było to optymistyczne z punktu widzenia technicznego.
Wtedy to niektórzy z użytkowników m.in. Bundy,ja i wielu innych których wątki były nader często przeglądane a to się wiązało z generowaniem dużego transferu, przenieśli swoje fotki na serwery zewnętrzne kasując je z serwera forum. W tę sposób zwolniło się miejsce na serwerze forum i zmalał transfer o wartość jaką generowały fotografie czyli o jakieś 80% lub więcej.
Nikt nas o to nie prosił, admin nawet mówił że serwer wytrzyma, ale my wiedzieliśmy, że nie jest tak różowo...wszak lampka się paliła....
Myślisz że nie kosztowało nas to dużo pracy. Trzeba było przeczytać ponad 60 stron relacji i poprzenosić zdjęcia zalinkować je itd. Jednak to co nam leżało najbardziej to bytność forum, a ona była zagrożona.
Dziś nie wyobrażam sobie aby można było to wykonać inaczej. Być może są potrzebne nowe ofiary (tzn ofiarna praca na rzecz forum), aby forum istniało w swojej formie.
Znam Admina osobiście i wiem, że naprawdę zależy mu na istnieniu forum , są jednak problemy nad którymi on wraz z moderatorami intensywnie pracują. Być może w niedługim czasie pojawią się nowe możliwości, które nie będą nas ograniczały....jednak to kwestia czasu.

Teraz apeluję do wszystkich.

Zamiast marudzić i chrząkać pod nosem spróbujmy nie zaprzątać Adminowi głowy sprawami fotek. Niech skupi się on nad technicznym tj. bezbłędnym działaniem forum. Weźcie na siebie odrobinę odpowiedzialności za te forum. Zagospodarujcie fotki za serwerach zewnętrznych mając u siebie kopie bezpieczeństwa.

Z nadzieją mówię, że być może w niedługim czasie admin was o nie poprosi i wtedy będą one na serwerze forum czyli dostępne 24 h/d.
Teraz mamy trudny okres ale od nas samych zależy czy go przetrwamy....

Dlatego Jarku nie denerwuj się i popatrz na to inaczej właśnie z tego punktu widzenia...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Nie ma co krytykować jednego czy drugiego forum. Jakiś rok temu też był ten sam problem na Konradusie. Pisuję na obydwu i nie dzielę na lepsze i gorsze, choć do Konradusa mam sentyment, bo jestem tam prawie od początku istnienia forum. Ratunkiem wydaje się linkowanie zdjęć z zewnętrznych serwerów. Może tu też warto by dać hasło na forum do podmiany zdjęć w relacjach i linkowanie ich. Przy okazji można zrobić porządek w relacjach, usunąć zdjęcia słabej jakości, pozostawić tylko najlepsze i najbardziej poglądowe (mini instrukcje obrazkowe). Niech każdy zrobi rachunek sumienia, wywali zdjęcia będące 3-4 ujęciami tych samych detali. Ja już to dawno zrobiłem ze swoimi relacjami.
Z darmowego konta na fotobukiecie korzystam od roku i mi wystarcza.
Ładowanie relacji z miniaturkami znacznie ograniczy zajętość miejsca na serwerze i limit transferu (pomijam już ułatwienie przy ładowaniu relacji).
Co najwyżej wzorem Konradusa można wstawić mini instrukcję korzystania z zewnętrznych darmowych serwerów i sposoby wstawiania zdjęć.
Pomyślcie co można zrobić dla poprawnego istnienia forum. Przede wszystkim zrobić rachunek sumienia, porządek w swoich relacjach i zdjęciach. Jak każdy zrobi porządek w swoich relacjach, to wiele problemów się rozwiąże. Łatwiej poprawić każdemu swoje relacje, niż adminowi wszystkie.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

proponuję też takie rozwiązanie: jeśli jest ktoś, kto dysponuje jakąś przestrzenią dyskową może w imię jakichś wyższych celów przeznaczyłby parę mega dla kolegi? nie wiem, ile średnio, zajmuje przeciętna relacja, ale sprawdzę, jakie są szanse wydzielenia 20-25 MB dla kogoś chętnego (czyli, powiedzmy, byłoby to około 100 zdjęć po 200 kB). jeśli miałbym coś sugerować, to wolałbym, żeby to był ktoś początkujący, starsi wyżeracze z reguły jakoś sobie dają radę.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1053
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Vivit! Nie zamierzam obrażać sie na forum ani też rezygnować z relacji. Doceniam pracę wszystkich osób, które utrzymują forum przy życiu, robiąc to bezinteresownie :spoko: . Dlatego nie denerwuję się na osoby a na pecha jaki mnie ostatnio nawiedza. Ten ze zdjęciami nie jest najgorszy, choć akurat ostatnie zniknięcie nastąpiło chyba w dwa dni po kolejnym uzupełnieniu dużej części zdjęć więc w tym momencie myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok.

Zdjęcia ocalały dzięki temu, że zrobiłem na Konradusie skrót relacji. Niestety część zdjęć zniknęła bezpowrotnie, bo nie robiłem sobie archiwum a część zdjęć nie była moja (chyba dwa lub trzy zdjęcia podesłał mi Swinger jedno lub dwa Pablo itp.). Obecnie odtworzenie relacji jest w zasadzie niemożliwe, bo niektóre posty związane są stricte ze zdjęciami, których już nie ma. Oznacza to, że będę musiał wrócić do stawianej już przez mnie koncepcji zrobienia skrótu z dotychczasowej relacji, prosząc admina o usunięcie niektórych postów, skoro bez zdjęć straciły swoją rację bytu (dotyczy to także postów z pochwałami). Manewr ułatwi życie tak osobom oglądającym relacje jak i serwerowi kartonworku. Mam nadzieję, że nikt z Was nie będzie miał do mnie o to pretensji, a ja oczywiście po raz kolejny dziekuję za zainteresowanie i otrzymane pochwały, bo jak każdego dopingowało do lepszej i dalszej roboty.

Jeśli teraz nie będzie żadnych zastrzeżeń co do zrobienia skrótu, to w najbliższym czasie poświęcę chwilę czasu i podam Adminowi listę postów do wycięcia (między czasie zastanowię się na serwerem zewnętrznym).

Pozdrawiam wszystkich :!:
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Ode mnie było chyba tylko zdjęcie (zdjęcia) z Sołdka (chodziło o ryflowanie). To można odtworzyć bez problemu. :) A nad serwerem zewnętrznym się nie zastanawiaj, tylko zakładaj konto - potrwa to najwyżej kilka minut. Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by nie był zadowolony z Fotobukieta (nawet Szyderczemu się spodobało, a bardziej niereformowalnego człowieka nie znam :haha:).
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1053
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Swinger, napewno było jeszcze Twoje zdjęcie śruby Burzy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni a Pablo wstawił zdjęcie kotwicy admiralicji.

No to co Szanowni Panowie, robić wersję skróconą czy nie?
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Mhm, pewnie tak. Tak czy inaczej archiwizuję wszystkie obrabiane zdjęcia. A zdjęcie kotwicy admiralicji znajdzie się w necie, jeżeli Pablo go już nie ma. :) O, proszę. ;)

P.S. Sprawdziłem, mam obie fotki. Tak więc jeżeli zdecydujesz się na nieskróconą wersję, daj znać, a wstawię je z bukieta.
ODPOWIEDZ