MAZ-543 (30-lat historii...)

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Tompac, dawno Cię nie widziałem ...

Dziwadła w armii rosyjskiej są piękne, nawet te mniej "dziwadłowe", jak na przykład poduszkowce bojowe.

Taki zestaw, prawie kompletny, z S-300, miałem zamiar skleić, ale jak na razie pomysł zdechł (chociaż pozbyłem już się felernych kolorów na swoim S-300).

gulus
Awatar użytkownika
tompac [TK]
Posty: 120
Rejestracja: sob gru 27 2003, 15:16
Lokalizacja: [TK] Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tompac [TK] »

gulus nie dziwota, tak sie zaangażowałem w tematy fotograficzne że .....

ale ten watek mam ciągle w przeglądarce, za kazdym razem jak odpalam zaglądam tu :))))
na inne brak czasu, a o sklejaniu nie wspomne ;)
pozdrawiam wszystkich :))))))))))))))
klejący niepraktykujący (z braku czasu) :evil:
zaczynam praktykować :twisted: to już znowu historia :evil:
jaki na warsztacie :twisted::twisted::twisted: już dawno w odstawce :evil:
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Nieco wcześniej pokazywałem jedno (niestety jedno zdjęcie ...) dziwoląga z udziałem T-55...hm....
Szukałem, marudziłem, męczyłem kolegów... no i mam.... Dla tych którzy pomimo zapewnień i tak nie dowierzali że coś takiego mogło, przepraszam istniało... kilka zdjęć... z ćwiczeń jednostki wyposażonej w T-55... Opis bardziej szczegółowy wstawię po pracy.... (muszę przetłumaczyć teks narratora...z filmu..)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co prawda gąsienice nie wiele maja wspólnego z kołami MAZ-ów...ale za jakiś czas przeniosę te zdjęcia do wątku z T-55 i wtedy porządkowi stanie się „za dość”...hm...

:idea: :idea: :idea: :) :pisze: :pice: :idea: :idea: :idea:
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Watek o pociągach uzupełniłem, no to kolej oczywiście na MAZ-a.....
Dostałem kilkunasto megową paczkę zdjęć ze Słowacji...
Czy prędzej chcę pokazać, co ciekawsze ujęcia systemu już omawianego wcześniej S-300 PMU....
Czytający pamiętają zapewne jak przy wymianie Krajów używających ten system wymieniłem naszych południowych sąsiadów, pisząc, że po rozpadzie Układu Warszawskiego nie obrazili się na sprzęt wielkiego brata i teraz czerpią z tego profity, posiadając jeden z najlepszych systemów (o ile nie najskuteczniejszy....)...
Zaczęli jak to zwykle bywa od zakupu w pełni skompletowanej „grupy” startowej a teraz mają już brygadę....

Zdjęcia z manewrów...

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Chcę tutaj coś publicznie dodać... Jak niektórzy koledzy z forum wiedzą posiadam kopalnie (przyznam ze sam często nie wiem co mam...hihihi bo często dostaje spakowane materiały FTP, które potem zalegają mi tygodniami...) materiałów różnych, na ogół głównie dotyczących uzbrojenia wschodu, bliskiego i dalekiego...
W tym wątku błysnęło parę zrzutów ekranu pokazujących opracowane nie do końca podwozie marki BAZ 6x6 służące jako nośnik pod wyrzutnię S.A.-8 OSA....(etap przed próbnym sklejaniem....Hm...)
Otóż jako dodatek do tego wątku i nie tylko dodam (uzyskane na drodze wymiany...) szczegóły fabryczne ramy, podzespołów mocowanych do w/w, i szczegóły zawieszenia włącznie ze średnicami nakrętek...(...hihihi...) podwozia MAZ... Ogólnie zawieszenie i podwozie....

Taki przykład....

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Ale głównym smaczkiem, również dla mnie samego będzie „przerysowanie” wykonanych prze zemnie kilkanaście lat temu rozkrojów MAZ-a, gotowych do sklejenia, i do pobrania z FORUM (za zgodą wyproszoną dużo wcześniej u Admina... Dzięki...)

Potrzebuję tylko czasu, ach ten czas...Hm...

I taki żart ode mnie...Chiński oficer modelarz...

Obrazek

:idea: :idea: :idea: :pisze: :papa: :czytaj: :rasta: ;-)
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

A oto i pełny system S-300 PVO na „zakusy imperialistów”... Szkoda ze niezbyt duże zdjęcie, ale dokumentacji na modele by starczyło...

Obrazek

:idea: :idea: :idea: ;-) :)
Ryszard Borowiak
Posty: 46
Rejestracja: wt lis 11 2003, 17:01
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ryszard Borowiak »

Ale fajny ten zestawik p.lot.To dopiero makieta.Ciekawe z kąt materiały do tej scenki.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

:-)) No kurcze...!!! Ryszard...na reszcie „ziomek”.... Dzień dobry...
Materiały to modele wykonane przez modelarnie fabryczną, z przeznaczeniem na targi...
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

W takiej konfiguracji chyba nie istniało? Głowy nie dam. Co by nie mówić piękne modele, szkoda, że do kupienia są 3, może 4 z nich.

gulus
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Dzień dobry Gulus :-)... co masz na myśli pisząc o konfiguracji...?
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Dzień dobry grzegorz :-)... mam na myśli te nagromadzenie pojazdów na jednej łączce. Ale prawdopodobnie to tylko pokazania co się produkuje, a nie w jakim ustawieniu powinny stać.

gulus
ODPOWIEDZ