Początkujący modelarz, który nadal się waha !

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

Początkujący modelarz, który nadal się waha !

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

:D Witam serdecznie Wszytkich w to upalne sobotnie popołudnie!
Mimo Waszych podpowiedzi na mój wczorajszy post nadal waham się czy zabrać się do modelarstwa plastikowego czy może do kartonowego? Modelarstwo kartonowe wydaje mi się z tego wszytkiego (być moze się mylę) mniej wymagające pod względem dodatkowych akcesoriów, a aerograf, który nabyłem i tu się chyba przyda.
Generalnie, jak już wspominałem interesuje mnie "pncerka". Czy jest coś w miarę przystępnego DLA ŻÓŁTODZIOBÓW w tym temacie ???
I w razie czego czym to najlepiej sklejać (mam na myśli coś co nie śmierdzi) ?

Pozdrawiam serdecznie Wszystich, którzy być może coś właśnie sklejają
. . . a ja mam zamiar się do tego zabrać !
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

nie musisz zakladac kolejnych tematow aby dowiadywac sie tych samych rzeczy.
wybierz co cie bardziej 'kreci' , jesli jeszcze nie wiesz co , to sprobuj i tego i tego , prostszej rady chyba nie ma... niby karton wymaga mniej narzedzi , ale wiecej pracy . na poczatek sklej sobie jakis darmowy model z sieci , widzialem fajnie zrobionego T-70 , jest nawet temat z darmowymi modelami... kilka nawet , poszukaj.
matik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Zapewne oczekujesz konkretnej odpowiedzi. Taką też odemnie dostaniesz: KARTON. Nie chcę żeby jakiś "plastikowiec" poczuł się urażony, ale osobiście uważam, że jeśli mam coś złożyć, to samemu a nie przy pomocy wtryskarki. Karton jest ciekawszy i bardziej wymagający. Ja miałem to szczęście że nie miałem takiego problemu jak Ty, od razu poczułem to coś i choć czasem niektóre elementy przyprawiają o ból głowy, to efekt jest powalający (nie mówie o sobie :lol: ); najlepsza z tego wszytkiego jest jednak chyba satysfakcja i swego rodzaju wspomnienia z budowania które przychodzą gdy później oglądasz swoje dzieło ;]
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Świetnie! A co byś mi polecił z dostępnych obecnie na "naszym rynku" modeli kartonowych "pancerki" ???
Cos co oczywiście jest adekwatne do mojego małego (czytaj żadnego) doswiadczenia . . . ?
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

Zdecydowanie polecam 4 TP z MM. Zalety to niska cena, dobre opracowanie. Elementy pięknie pasują. Zresztą gdzies juz czytałem, że jeżeli koniecznie pancerka na początek to właśnie 4 TP, Cromwell itp. czyli dobrze opracowane i niespecjalnie trudne czołgi (to sie okaże bo właśnie go męczę). Mam nadzieję ze sie wciagniesz w karton tak samo jak ja - mimo, że efekty mojej pracy nie sa powalające. Pozdrowionka
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Poolecam ten model. Nie sklejałem go ale mam go i jest idealny na początek.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Oj Paperman, nie masz racji... Pz IV to model, który idealnie zrazi początkującego do kartonówek... Przy takiej ilości kółek nawet wyjadacza może szlag trafić ;-)
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Proponuje karton , gdyż jest o wiele tanszą zabawą , a chyba nawet bardziej wymagającą od plastiku. W plastiku jak nie kupisz 30 zestów blaszek itp to model wyjdzie mizerny. A karton wymaga więcej cierpliwości ale latwiej naprawić będzy, szczególnie jak malujesz :D

A ten Panzer IV z modelkia rzeczywiscie jest dobry na początek a efekt jest dobry
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Więc mówicie Panowie, żeby zabrać się na początek za PANZER IV z Modelika. OK!
Próbowalem znaleźć coś w necie do ściagniecia ale nie znalazlem nic ciekawego, poza głównie samolotami. A może wybiorę się do antykwariatu i poszukam starych numerów MM . . . ?
. . . ale gdybyście mieli jeszcze jakąś koncepcję do dajcie znać, proszę.
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Mam jeszcze kilka glupich pytań !
Co to znaczy, że model jest waloryzowany lub nie waloryzowany ? (nalazłem takie określenie na stronie jednego z wydawców).
Czy klej uniwersalny UHU nadaje się do takiej "zabawy" ? Czy może są lepsze ?
Rozumiem, że modele takich wydawnictw jak MM czy Modelik nie wymagają zadnego malowania oprócz impregnacji lakierem bezbarwnym ?

Z góry wielkie dzięki !!!!!
ODPOWIEDZ