Początkujący modelarz, który nadal się waha !

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

pokazuj pokazuj , nie kazdy sie mistrzem urodzil i nie kazdemu sadzone mistrzem byc ;)
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Witam serdecznie wszystkich kartonowców, . . . plastikowców też !!!
Prace nad Wz. 34 idą powoli . . . bardzo powoli . . . ale to głównie z powodu sesji egzaminacyjnej.
Jak zwykle mam do Was pytanko - gdzie w ogóle najlepiej szukać modeli kartonowych takich wydawnictw jak "Modelik" "Kartonowy Fan" itp. ?
Ten model Wz. 34 kupiłem w antykwariacie a w kioskach ruchu znają tylko "Małego Modelarza" a gdy pytam o inne wydawnictwa to patrzą na mnie jak na UFOludka !

Pozdrawiam serdecznie !
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

. . . i jeszcze jedno głupie pytanko, choć wiem, że macie mnie już pewnie dosyć.
Czy modele kartonowe ściągane z netu drukować na bloku techniczym czy na jakimś innym papierze ?

Z góry dziękuję !
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Modele możesz kupować w internecie www.gryfhobby.com www.gpm.pl tu masz dwa linki gdzie znajdziesz modele.
A co do drukowania ja drukuje na kartce z bloku technicznego i nic sie nie dzieje . Idzie też kupić specjalne kartki sztywniejsze do drukowania w sklepach komputerowych , wtedy masz pewność że karka nie utkwi gdzieś w środku drukarki.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Witam Szanownych Modelarzy !

Mam prośbę, czy ktoś z Was posiada w pliku model czołgu T-70 lub link do strony z której można bezproblemowo ściągnąć ten model ???
Niedawno otrzymałem mailem od jednego z Was własnie ten model jednak w wyniku złośliwości mojego kompa i mojej niewiedzy informatycznej zniknął on z twardego dysku.

Mój adres: avilp@wp.pl

Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam serdecznie !
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Bardzo dziękuję za T-70
. . . i jeszcze jedno pytanko: czy ta oferowana w niektórych internetowych sklepach modelarskich tektura modelarska rózni się czymś od takiej którą można kupić wsklepie papierniczym poza tym że jest znacznie droższa ???

Pozdrawiam serdecznie !!!
kl-9

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kl-9 »

Ja używam tektury z opakowań np. po butach a kiedyś była jeszcze używana ostatnia strona bloku technicznego
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Witam serdecznie i . . . jak zwykle mam pytanko, choć pewnie w moim przypadku stanowczo za wcześnie na takie pytania:
Jakich farb używa się do retuszu ? Czy są to takie same farby retuszerskie jakie można nabyć w sklepie dla plastyków czy jakieś specjalne do modeli kartonowych ?

Pozdrawiam i dziękuję !!!
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ja uzywam zwyklych plakatowek herlitza za pare złotych :)
jak nie mam jakiegos koloru w tym zestawie... a nie chce mi sie mieszac.... to biore ktorys z humbrolli lub pactry...(jesli pasują...jak nie to jednak mieszam ;-) wazne zeby nie mieszac farb roznych firm bo to nie wyjdzie) :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

To znowu ja !
Znalazłem w necie taką stronkę (chyba węgierską) ze skanami modeli do ściągnięcia. Pomijając kwestie moralne (piractwo !) oraz koszty atramentu (posiadam drukarkę HP 450) jak powinienem ustawić preferencje drukowania aby w miarę dobrze wydrukować taki model ? Posiadam także DZIĘKI UPRZEJMOŚCI JEDNEGO Z FORUMOWICZÓW model czołgu T-70 w PDF, który także chciałbym wydrukować i skleić gdy wreszcie będę miał trochę czasu.

Bardzo dziękuję za wszelkie komentarze !

P.S. Prace nad Wz. 34 chwilowo wstrzymane!
ODPOWIEDZ