Początkujący modelarz, który nadal się waha !

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Pajda
Posty: 54
Rejestracja: sob sty 29 2005, 11:03
Lokalizacja: Olkusz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pajda »

Też na początek polecałbym jakiegoś starszego Małego modelarza, nie ma co odrazu porywać się z motyką na Słońce :) . Z czasem przyjdą modele bardziej wymagające. J2M3 Raiden jest ok.

Pozdrawiam
Na warsztacie:
W budowie: Ławoczkin Ła-5 FN
Skończone: Me 109 G6
Nie skończone: Ju 87 G-2
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

stare male modelare wbrew pozorom bywaja dosc wymagajace... usilowalem skleic ich juz wiele i wychodzila z tego wielka d...... no ta czesc ciala na ktorej sie siedzi ;)

nowsze wydania maja te zalete ze sa dokladniejsze... i na lepszym papierze :) mniej zabawy z pasowaniem czesci.... a to tez ma znaczenie...
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Witam ponownie i jak zwykle dziękuję za Wasze posty !!!

Byłem dzisiaj w takim jednym sklepie, oglądałem rózne modele. Zastanawiam się nad niszczycielem czołgów HETZER z "Modelika", bo jak jest napisane w środku tego opracowania "model nie należy do trudnych". Ale jeszcze korzystając z Waszych rad, udam się do antykwariatu!
Mam jeszcze do Was Szanowni Modlarze kilka pytań natury technicznej:
1) Jak najlepiej nakładać klej aby nie wypływał i nie pozostawiał sladów ?
2) Czym wycinać drobne kola zebate (napędowe) oraz czym wycinać wewnętrzne powierzchnie kół (te białe z literką W) tak aby nie naruszyć calego kola ?
3) Czy duże powierzchnie takie jak szkielet mozna przyklejać na tekturę zwykłaym klejem biurowym ? Bo UHU na taką powierzchnię tio chyba nie za bardzo. . . ? Ale . . .

Wielkie dzięki jak zwykle !!!
Pozdrawiam, życzę owocnej pracy!
. . . może wreszcie do Was dołączę !
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

do duzych pow. uzywam butaprenu , wikol moze sie nadac ale troche wichruje elementy przez duza zawartosc wody.
wycinaj chocby i nozykiem do tapet , ale najlepiej skalpelem , olfa podobno robi dobre.
klej nakladaj czyms malym przy malych rzeczach , np szpilka , ja uzywam wykalaczek. przy wiekszych mozesz sobie zrobic 'szpachle' z kartonu np.
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

1. Klej najlepiej nakładać cienkim drutem.
2.Zęby kół napędowych najlepiej wycinać skalpelem albo nożykiem. Jeśli Otwór w kole jest mały można nakłuć igłą, duże można wycinac cyrklem tnącym OLFY albo nożyczkami.
3.UHU nadaje sie do podklejania na grubą tekturę.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Wielkie dzięki !!!
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Witam serdecznie!
Zdecydowałem się że na początek zrobię (tzn. spróbuję) polski samochód pancerny Wz. 34 z "Kartonowego Hobby" (2/2003) w skali 1:35. Były tam też MM z modelami czołgów: pływającym T-38 oraz M5A1 Stuart. Ja zdecydowałem się jednak na początek na coś co nawet nie ma szkieletu :) Wprawdzie sesja egzaminacyjna w nast. tygodniu, jednak w wolnych chwilach postaram się coś podziałać. Będę Was informował o swoich postępach . . . w modelarstwie !

Pozdrawiam serdecznie i jak zawsze bardzo dziekuję !
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

noo , moze byc :) ja sklejalem jako 1szy fiata 3000 z KH , poza tym dali 2 egz. ;) wiec jak masz okazje to tego tez wyprobuj , szkieletu rowniez nie ma.
Awatar użytkownika
messer
Posty: 713
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Mam nadzieje, że moja relacja choć trochę ułatwi Ci budowe tej sympatycznej "pancernej puszki". Oto LINK
Awatar użytkownika
avilp
Posty: 32
Rejestracja: czw maja 26 2005, 22:19
Lokalizacja: ...z centralnej Polski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: avilp »

Witam serdecznie !

Wykonałem pierwsze kroki przy Wz. 34 ! Skleiłem nadwozie (tzn. 4 główne elementy). Mógłbym zamieścić fotkę ale boję się, że odebralibyście to jako profanację modelarstwa i nigdy już nie wpuścilibyście mnie na forum! Nie wyszło mi to najdokładniej. W miejscach styku wyłażą białe fragmenty. UHU klei wspaniale, tylko szkoda, że ciągną się z niego nitki.
Mimo mój początek nie jest może najbardziej udany, to jednak podoba mi się modelarstwo. W najbliższym czasie dalej popracuję nad Wz. 34.
Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc!

P.S. . . . acha, udało mi się kupić nóż cyrklowy OLFY, o którym ktoś z Was wspominał.

Pozdrawiam serdecznie !
ODPOWIEDZ