czasopismo - "II wojna światowa" + film

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

czasopismo - "II wojna światowa" + film

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Mam pytanko - czy ktoś może zakupił lub miał możliwość przejżenia czasopisma "II wojna światowa" z dołączonym filmem prawdopodobnie na dvd, ostatnio reklamowanego w tv ?
czy to wydawnictwo jest warte zakupu ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Też jestem ciekaw. Cena pierwszego egzemplarza dośc przystępna, jakieś 9.90 czy jakoś tak. Ciekaw jestem ile to będzie kosztować w następnych numerach.
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Nie widziałem, ale mam brzydkie przeczucie, że jest to kolejna próba zarobienia na kiczu, który ma jakiś związek a aktualnymi wydarzeniami (np. śmierć JP II), w tym wypadku 60 rocznica zakończenia wojny.
pozdrawiam
Piotr
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

mam podobne przeczucia jak Hartmann
poziom tego czegoś będzie pewnie porównywalny ze Ś.P. "gazetami wojennymi" - tyle, że z tych ostatnich były przynajmniej przedruki gazet...
zapraszam na Forum Historyczne
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

"Gazety Wojenne" fundował mi świetej pamieci Dziadek, leze sobie jeszcze gdzieś na pułeczce...

Z tego nowego wydawnictwa najbardziej interesują mnie filmy, ciekawa jaka będzie jakość i cena kolejnych numerów
Pani w kisku kategorycznie odmówiła rozfoliowania pierwszego numru i uniemożliwiła przejżenie jego zawarości - być może starciła klijenta...
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

jeśli chodzi o II wojna światowa- Tajemnica zamachu na Hitlera cz. 1 to jest to film z Discovery Channel z cyklu Wirtualna Historia, już całość leciała za free - na płytce jest część 1, trwa ok. 0,5 h, z tego co pamiętam całość trwała ok. 1 godz tak więc będzie część druga...
sam program ogląda sie przyjemnie, polecam, wstęp i podkład Bogusia Woloszńskiego, wierność historyczna jak dla mnie w tego typu programach wysoka..
do zestawu dołączona jest książeczka formatu A5 w sztywnej oprawie, wydana na kredzie... co w niej nie wiem bo Jacek zabrał ze sobą do domu :))) i jakiś plakat którego na oczy nie widziałem...

aa - płytka jest CD a nie DVD...przynajmniej ta którą mam na biurku....

ogólnie - jeśli ktoś nie ma discovera a chce sobie wydać te 10 PLN na to lub na 3 piwa to polecam ten zestaw (tzn, - II wojnę, nie piwo )...... <haha>
nie każdy święty garnki lepi
Piotr D.
Posty: 133
Rejestracja: ndz lis 30 2003, 18:08
Lokalizacja: szczecin
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr D. »

Skoro już o tym mowa... To ja nigdy nie zapomnę jak na Discovery puścili program o bitwie jutlandzkiej, w którym Seydlitza, Von der Tanna i Derflingera nazwano krążownikami pomocniczymi ;-)
pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

Mareczku - kochanie - tak się rozpisałeś o filmach z Discavery - mam pytanko, tylko jedno i do tego proste (mam nadzieję) do odpowiedzi - dlaczego jeśli chodzi o ten konkretny film piszesz nie na temat??? każdy (kto ogląda DCh) wie jaki poziom ma większość emitowanych tam programów i jak to się ma do podręczników historii, ale czy w TYM KONKRETNYM PRZYPADKU widziałeś serię "Wirtualna Historia"... czy może tak sobie elokwentnie pogadujesz na stronie, hę??? :D
nie każdy święty garnki lepi
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cześć, skoro o "Gazetach wojennych" już mowa, to może ktoś ma na zbyciu 24 numer. Chętnie bym nabył.

P.S.: Popieram zdanie Marka co do treści merytorycznej historycznych programów DCh. W godzinnym filmie uważny widz doszuka się conajmniej 5-10 knotów. Ale trzeba też brać pod uwagę, że programy tworzone są przez dziennikarzy, a nie historyków (mimo że w stopkach jacyś konsultanci - historycy występują). Nie należy jednak generalizować, bo oprócz "bajek", DCh opowiada czasami prawdziwe historie.

Uśmiech sknocony,

Edmund
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

No tak dla kilkunastu nawiedzonych "drugo wojnowców" nie będą powiększać sztucznie nakładów - bo i po co skoro większość tego nie rozróżni.
Jak widać - dla nas to za mało bo trochę nas to pasionuje ale dla przeciętnego kowalskiego czołg do czołgu podobny więc jest mu wszystko jedno a telewizor traktuje jako zabicie czasu tak jak kiedyś to robiła książka.
Notabene ostatnio przesiadłem się spowrotem na słowo pisane i jestem z tego bardziej zadowolony. Mam wrażenie, że autor książki stara sie zgromadzić i udokumentować to co pisze. Z telewizją różnie to bywa i to mnie denerwuje.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ