czasopismo - "II wojna światowa" + film

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

lekko uszczypliwy byłem bo juz taki jestem z natury :)
a co do poziomu i poprzednich i tego to moge powiedzieć że do tej pory wiadomo co można było na DCh zobaczyć - zlepek filmów dokumentalnych uniwersalny praktycznie do każdego tematu - od Kampanii 1939 do walk na Pacyfiku.... jednak to co mamy w tym wypadku dostepne czy w całości na DCh za free czy w kawałkach za 9.99 to jak dla mnie miłe i to bardzo zaskoczenie...
przede wszystkim formuła programu - zrobiona tak że ogląda się to z zapartym tchem - wciąga, a nie usypia jak poprzednie... ;)
sam poziom historyczny jest niezły, naprawdę bardzo mnie to pozytywnie zaskoczyło - zwłaszcza z poprzednimi dokonaniami DCh w tej materii :D(aczkolwiek głowy nie dam że ekspert w temacie zamachu na Hitlera nie znajdzie w tym jakiś byków)
o książeczce i jej poziomie nie wspominam celowo - nie oglądalem jej, właściciel zabrał do domu i... żródła poszły się ... :)

a co do Gazet Wojennych.... badziew, jak dla mnie ...
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

co do Gazet- być może, jakoś mnie zniechęciła treść pierwszych nr a sama wkładka- pomysł ciekawy, ale mnie nie "chwycił" stąd i moje zdanie ...
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
ZzB
Posty: 252
Rejestracja: śr paź 15 2003, 11:57
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZzB »

Grzegorz Nowak (W) pisze:wstęp i podkład Bogusia Woloszańskiego
Witam.
O ile na filmiki z Discovery patrzę głównie z punktu widzenia zdjęć, to jak na razie nie zawiodłem się merytorycznie na produkcji Bogusia W. Więc jeżeli on firmuje tą produkcję swoim głosem (i nazwiskiem), to zakładam że oczywistych baboli nie będzie.
Szkoda tylko, że VCD a nie DVD...
Pozdrowionka
ZzB

..no bo skończyłem zamiatać pierwszą połowę pierwszej płyty...odsapnę nieco... i skończę drugą połowę pierwszej.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

rozpoczynając temat niespodziewałem się ,że wywołam aż taką dyskusję, widać niedoceniłem Kartonworkowców - przepraszam nigdy więcej :!:

wracając do tematu - postanowiłem że zaryzykuje i kupiłem wymienione w temacie wydawnictwo i w sumie niezawiodłem się
ładnie wydana książeczka, ciekawy film
co do historycznej porawności przedstawionych faktów sam niemogę się zabardzo wypowiadać ponieważ nie jestem aż takim znawcą tematu
w książece podane są źródła - wydały mi się troche stare, wiekszość wymienionych wydawnictw datowanych jest na lata siedemdziesiate, trafia sie nawet jedno z 1958 roku , ciekawi mnie jak to jest ze zgodnością faktów historycznych zaczerpnietych z tych publikacji i przedstawionych w książeczce dołączonej do filmu
co o tym sądzicie?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

JaCkyL tu nie chodzi o docenianie. Widzisz jeżeli jest się nie tylko modelarzem ale i choć trochę pasjonatem to oczywiste jest dla nas, że hobby to łączy te sprawy. Zatem każdy z nas lubi czasem wiedzieć cos więcej o modelu, który lepi, a nie tylko technicznie go poskładać do kupki....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Vivit - dokładnie tak jak powiedziałeś, też lubie troche się dowiedzieć o tym co sklejam , zawsze lubiłem historię :) Discowery też lubie oglądać ,zawsze w domu jest wojna co będziemy oglądać :twisted:
U siebie nie mam żadnego kanału Discowery ,ale przychodząc do rodziców odrazu biorę pilota w dłoń i "pykam" aż się pojawi Discowery, najlepiej coś wojennego, mimo że widziałem niektóre filmy po pare razy ciągle oglądam i wlacze z bratem o pilota :)
Awatar użytkownika
Grzegorz Nowak (W)
Posty: 242
Rejestracja: wt cze 03 2003, 23:47
Lokalizacja: Łódź-Wieluń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz Nowak (W) »

no i jak - kto jeszcze to zakupił/widział - i jakie opinie???
nie każdy święty garnki lepi
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

Ja sobie zakupiłem, ot tak dla sprawdzenia.
Powiem tak, za taką cenę to warto chociażby dla filmu. Jak ktoś nie oglądał, to napiszę, że przedstawia on (cz. I) przygotowania do zamachu na Hitlera w Wilczym Szańcu oraz pokazuje sytuacje polityczną w tamtym czasie, przybliża sylwetki Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta. Prróbuje dać odpowiedź na to, co by było, gdyby zamach się udał. Wprowadzenie do filmu i późniejsza narracja: Bogusław Wołoszański.
A co do książeczki. Pewna ilość ciekawych informacji, jednak widać (moim zdaniem), że chciano upchnąć zbyt wiele informacji na zbyt małej obiętości książeczki. Są też małe buraczki, jak np. podpis pod zdjęciem atakującej piechoty: "Szturm na Berlin mógł sie powieść dzięki piechocie. Wielu żołnierzy z tej formacji zginęło podczas cięzkich walk w wielkim, obcym mieście". Tak to jakoś trochę dziwnie brzmi.
Podsumowując, za taką cenę warto, bo są to ciekawe informacje i ja osobiście za te pieniądze serię tą mogę kupować. Ale czy cena będzie taka sama, czy to była tylko promocja za 9.99?
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
spike
Posty: 83
Rejestracja: śr kwie 20 2005, 20:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spike »

pulpetto pisze: Ale czy cena będzie taka sama, czy to była tylko promocja za 9.99?
Przeważnie jest tak że pierwszy numer dają za jakieś 10zł a za kolejne kasują ok 20zł..
Następne części będą o ile pamiętam o Katyniu, lotnictwie i marynarce.
Obrazek
PANCERKA II wojny w 1/35
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Nie nawidząc kupowania okresowego, kilka niedokończonych wydawnictw, postanowiłem, ze względu na treść spróbować jeszcze raz. Zakupiłem owy pierwszy egzemplarz i jestem już po lekturze obowiązkowej.

Podobnie jak pan Marek P jestem mile zaskoczony. Książka sprawia wrażenie przemyślanej układanki, gdzie najpierw otrzymujemy treść zasadniczą wraz ze zdjęciami. Dwie strony poświęcono na kalendarium, gdzie mamy dzień po dniu rozpisane wyrarzenia, potem są opisy sylwetek charakterystycznych dla okresu którego dotyczy pozycja. Następne cztery strony to opis, rysunki, plany i zdjęcia bunkra Hitlera i typowego schronu przeciwlotniczego w Berlinie. Na koniec to co najlepsze, kilka stron poświęcono uzbrojeniu, które było wykorzystywane przy zdobyciu Berlina.
Mimo iż książka nie zachwyciła mnie ilością informacji na temat uzbrojenia, chyba zbyt zdawkowo to potraktowano, to jednak stanowi ona niezbędne minimum wiedzy dotyczące tematu który porusza. I dlatego jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, które przegapiły ten okres w szkole. :zeby:
Troszeczkę mógłby być lepszy papier na którym drukowana jest książka, ale jeżeli cena 9,99 została by utrzymana to w zasadzie nie ma sie do czego przyczepić. No chyba tylko do tego, że trzeba zwrócić uwagę na odklejenie książki od plakatu. Klej lichej jakości powoduje że na książce zostaje znak.
Drugą pozycją jest film. Dla mnie zupełna rewelacja. Zrealizowany z rozmachem i przykuwający widza przed ekranem. Najlepiej zarezerwować sobie czas na to aby oglądnąć go w zupełnym skupieniu i ciszy gdy za oknem ciemno. Jedynie pozostaje niedosyt gdy na końcu pojawia się napis "Koniec części I".

Reasumując wydatek 9,99 na zakup tej pozycji jest dobrą inwestycją szczególnie jak w domu są dzieci, które mogą w przyszłości skorzystać z tych materiałów. Zastanawia mnie tylko fakt oderwania filmu od książki.
Myślałem, że film będzie stanowił uzupełnienie materiału okresu opisywanego w książce. Z faktu, iż jest to I cześć projekcji wynika, że następne książki (Katyń, Hiroszima i Nagasaki, Narwik) nie będą tematycznie połączone z filmem.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ