Mini-galeria po skończonej budowie Panther G

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

Mini-galeria po skończonej budowie Panther G

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Kilka dni temu ukończyłem (tak mi się wydaje) Panther G z GPM i teraz chciałbym się troszkę pochwalić. Jeśli ktoś będzie zainteresowany jakimiś szczegółami, chętnie odpowiem i załączę dodatkowe fotki.

I (to do kartonowych czarodziejów :)) - nie "niszczcie" mnie za mocno, bo jest to mój pierwszy model po kilkunastu latach przerwy.

Oto moja galeryjka:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

I na koniec prośba: Jak pewnie zauważyliście, gąsienice są "za ładne". Jak przybrudzić i czym już wykonane gąsienice?
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

model wyglada swietnie , szkoda ze nie pokusiles sie o gaski z ogniw , znac reke mistrza ;)
przybrudzic mozesz metoda suchego pedzla m.in.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Bardzo ładny model i świetnie zrobiona sesja zdjęciowa.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
TomekPk
Posty: 62
Rejestracja: pn wrz 27 2004, 15:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TomekPk »

Tak jak pisze rout troche można by go przydrudzić. Niby GPM a jakiś taki czysty jak by nówka sztuka. Ale pozatym bardzo fajny model i bardzo dobre zdjęcia.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Model cudo i świetne fotki, Gratuluje!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Rout, o gąskach wiem :oops: . Nie posłuchałem PrzemkaW, który mnie do nich namawiał. Po prostu po tylu latach nie chciałem ryzykować i zniechęcić się do modelu. Obiecuję, że następne modele już będą miały "prawdziwe" gąsienice.

Piterski, TomekPk, kat666 - dzięki za pochwały :razz: .
Model ma kilka niedoróbek, ale stweirdziłem, że jak na pierwszy raz, to i tak nieźle wyszedł. A fotki mam nadzieję, że następne będą lepsze, bo aparat mam dopiero od czterech dni. :)

Nie wiem czy zauważyliście, ale lufa jest bardzo pofałdowana, karabin w jarzmie jest "dziwny" (zrobiony w standardzie) i parę innych. Ale wynikało to z braku doświadczenia. W miarę postępów w pracach było coraz lepiej, ale pierwotne niedoróbki pozostały. :oops:

Śmiało mogę polecić ten model wszystkim "początkującym ponownie", takim jak ja. Jest stosunkowo prosty w budowie, prawie wszystko w nim pasuje, ale jednocześnie uczy pokory (wycięcie 64 sztuk "bandaży gumowych" potrafi w człowieku wyrobic cierpliwość). :lol:
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Przemek W.
Posty: 360
Rejestracja: wt sie 31 2004, 11:02
Lokalizacja: Nysa
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemek W. »

Ładna Pantherka... :)
Jak na "powracającego" do modelarstwa...naprawde robi wrażenie.

Nic tylko pogratulować.Mam nadzieje że Twoja Panthera w 1:16 będzie wyglądała jeszcze lepiej ;-)

Pozdro!
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Ładnie wykonana panterka i do tego super sesja w terenie, (ciekawe fotki aż zachęcają aby je dokładnie obejrzeć :D ).
Jak po kilkunastu latach przerwy to dobrze sobie poradziłeś model sklejony ładnie i czysto.
Trzy z budowy kolejnego modelu będzie relacja na forum?
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Dzięki! :)

Przemku, Pantera w 1:16 ruszy jak odwiedzę Munster, żeby mieć dokładne dane(za około 2 tygodnie). Myślę, że relacja będzie. :)

Bartosz - jak napisałem wyżej, relacja będzie z "dużej" Pantery(1:16 projekt własny). Z obecnie budowanego Hetzera chyba nie ma co zaczynać, bo zostały koła, gąski, działo i małe dodatki. Mam nadzieję, że dotrwam i w przerwach w klejeniu dużej Pantery, będzie relacja być może ze Stuga III z GPM, albo coś innego - brak tak daleko idących planów.

Co do jakości fotek (jeszcze raz) - zauważyłem, że photobucket strasznie pogarsza ich jakość. Nie znacie jakiegoś innego serwera, na który możnaby wrzucać lepsze zdjęcia ?

Dzięki wszystkim za pochwały :) . Bardzo to podbudowuje i zachęca do większego wysiłku.
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Zgadza się z przedmówcami Jeziorku, że ładnie Ci ta Pantera wyszła. I bardzo fajne są te zdjęcia plenerowe. :D

Jednak te współczesne model kartonowe znacznie odbiegają jakością od tych sprzed kilkunastu lat, które próbowałem kleić. (Skończyłem tylko jeden :oops: )
Muszę przestać oglądać zdjęcia kartonówek, bo jeszcze zachce mi się jakąś zrobić, a ja chcę przecież zostać plastikowcem. :lol:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ