Pz Kpw III Ausf. L (1:72) - relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Michał

Pz Kpw III Ausf. L (1:72) - relacja z budowy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał »

Witajcie!!! Model ten zacząłem budować chwile temu ale stwierdziłem że dopiero teraz zacznę relacje. To zacznijmy od podstawowych rzeczy. Model jest prosty tylko gorzej z malowaniem ja wybrałem zimowe choć trudniejsze ale takie jest moim zdaniem ładniejsze. Model jest praktycznie sklejony oprócz drobnych szczegółów i gąsienic. Zdjęcia jeśli uda mi się wstawić to będą w czwartek bo tata zabrał aparat do Holandi i nie mam możliwość skombinowania. Następny post już jutro (historia czołgu). cdn
Awatar użytkownika
matejson
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 25 2005, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matejson »

Pewnie nie pokusiłeś się o metalową lufę :roll: co by bardziej urealistyczniło model jakbyś go ładnie pomalował :)
Mateusz Mathea
Obrazek
Awatar użytkownika
xaatzs
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 08 2004, 8:38
Lokalizacja: W-wa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xaatzs »

Jakiej firmy modelik?
Sklejałem Revella. Rewelacyjnie się składa.
3 fotki zamieściłem tutaj
Model stoi ukończony na półce, ale nie mam cyfraka żeby pokazać po poprawkach :(
Michał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał »

Przepraszam za zastuj w relacji, ale miałem chwilową przerwę.

To tak !!! Model jest firmy Revell tylko że w innym malowaniu niż ty xaatzsie. Bo mój jest w zimowym.

Pierwsza część budowy: koła

Zacząłem od kół, odrazu mówie że beznadziejnie mi się ścinały nie równości po wycięciach z tabliczki.
Nawet sobie palca przeciąłem.
Następnie popełniłem fatalny błąd, aż wstyd się przyznać, ale najpierw przykleiłem kółka zamiast je pomalować. Wiecie ile miałem zachodu przez jednął nie uwage. Strasznie trudno było pomalować opony, a co dopiero (jak to s 1:72) miniaturowe, że tak powiem felgi bo nie wiem jak to się naprawdę nazywa. Wieczorem wstawie fotki jak mi się oczywiście uda !!!
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Pod pojęciem opony zapewne miałeś na myśli gumowe bandaże?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ