*[Relacja/Pojazd] Ciężkie działo piechoty - sIG-33 MKF7/2003

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Bestia
Posty: 8
Rejestracja: czw sie 05 2004, 9:52
Lokalizacja: Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bestia »

Dobra robota!
Pomyslnosci w pracy! ;-)
(Przepraszom za pomylki, ja zle zrazumiam po polsku, jestem z Wilno)
Na warsztacie pusto
Juz konczyc F-117 i sIG-33
Awatar użytkownika
adamos
Posty: 25
Rejestracja: sob wrz 04 2004, 19:26
Lokalizacja: Jedlicze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamos »

Witam zapowiada się bardzo ciekawie a zwłaszcza, „co" będzie do kompletu
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Kratownice wynciałem w ten sposób, że najpierw wycinałem wewnątrz ale nie do końca - niedocinałem w 2- 3 miejscach do końca, następnie wycinałem po zewnętrzenej i na końcu docinałem środek

Igła wewnątrz jest zaostrzona wiertełkiem dentystycznym a na zewnątrz papierem ściernym.

Zanitowane podłużnice - dodałem dodatkowe nity na podstawie rysunków zdjęć i planów, które posiadam. Nity się tak świecą ponieważ pomalowałem je lakierem ;-)
Obrazek
Obrazek
Sklejona laweta - kilka elementów do siebie nie pasowało - szczególnie poprzeczki - były zbyt wysokie a tą dużą tylnią musiałem rozciąć na części. Poprzeczki podklejałem wewnątrz na tekturę 1mm w celu uzyskania sztywności konstrukcji (autor nie przewiduje żadnego wzmocnienia :shock: )
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 16 2006, 0:22 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
TREFTOL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TREFTOL »

Witam wszystkich. Przyłączam się do obserwowania prac przy sIG-33. Gratuluję umiejętności. Jestem początkującym modelarzem i moje spojżenie na model jest na powno inne niż wytrawnego mistrza ale również mam oczy i wciąż je przecieram po ISU-152. Niektórzy pisali że są pod wrażeniem i że robisz ENZO zoraz większe postępy ale już ... s i e n i e d a... Przy okazji pochwal się co w Sanoku. Nie mogę się doczekać kolejnych relacji :tuptup: i pozdrawiam wszystkich kibiców bardzo serdecznie.
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

no i już model nabiera kształtów... kolejny model robiony po mistrzowsku
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witam kolegę TREFTOL'a ;-)

W Sanoku konkurs jest połączony z wystawą modeli - ogłoszenie wyników dopiero 10.02 ;-) Pożyjemy, zobaczymy... Spokojnie jeszcze jedna relacja nie skończona a Ty już oczekujesz kolejnych :twisted: - będą(chyba) ale w swoim czasie :razz:
Obrazek
Obrazek
TREFTOL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TREFTOL »

Od tygodnia, można tak powiedzieć, walczę ze swoim pierwszym dziełem - a mianowicie ORP BŁYSKAWICA. Z tego co czytałem na innych forach o jego trudności wynika że to chyba błąd. Za trudny dla początkującego. Relacji z klejenia nie będzie ale obiecuję pokazać mój pierwszy model na antenie (nawet jeśli to będzie tratwa ratunkowa). Podoba mi się to że wytrawni modelarze nie zrywają boków z mniej doświadczonych kolegów tylko radą i dobrym słowem zachęcają do dalszej nauki. :roll:
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Do tej pory budowa szła bez większych problemów, przy wykonywaniu poprzeczki, do której zostaną przymocowane siłowniki nie znalazłem 2 części, które by do siebie bez niczego pasowały - dlatego zrobiłem uchwyty od nowa:
Obrazek
Obrazek
Inne rozpórki też musiałem rozciąć na części składowa, niektóre podkleić na tekturę 1mm - autor nie przewidział wogóle podklejenia :shock:
Instrukcji wogóle brakuje, rysunki są niedokładne, nie pokazują połowy szczegółów - kilka elementów musiałem podglądnąć w innych relacjach albo w oryginale:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Położyłem już pierwszą warstwę farby -podkład akrylowy Pactry aby wykryć i zabezpieczyć niektóre elementy przed ścieraniem. Na pierwszych 4 fotkach kolor jest przekłamany - w złym miejscu robiłem zdjęcia a nie chciało mi się robić nowych, ostatnia fotka pokazuje mniej więcej kolor
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 16 2006, 0:24 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Zrobiłem siłowniki pneumatyczne - moim zdaniem były to najtrudniejsze do tej pory części - karton wykazywał bardzo duże skłonności do łamania się - samo kształtowanie zajęło mi 15 min. - najpierw przeciągałem je na krawędzi stołu, następnie na krawędzi linijki tak, że same trzymały kształt rurki. Siłowniki nie są jeszcze przyklejone i nie będą aż do ostatecznego malowania.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 16 2006, 0:25 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Dorobiłem resztę szczegółow na lawecie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob gru 16 2006, 0:25 przez Enzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ