[IN-BOX] Munitionsschlepper I Ausf. A, MB, 1/35

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

[IN-BOX] Munitionsschlepper I Ausf. A, MB, 1/35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Na gwiazdkę dostałem od młodszego rodzeństwa (w liczbie sztuk dwa) takie oto pudło:

Obrazek

radosne, prawda?
a w środku...

Obrazek

generalnie zestaw bardzo nierówny. duże nadlewki, ślady po wypychaczach i bardzo uproszczone niektóre elementy, ale na przykład całkiem fajnie odwzorowany układ jezdny... pudło pojemnika na amunicję całkowicie do wymiany (pewnie zrobię po prostu burty od podstaw) - to z zestawu wygląda, jakby było zrobione z części pancerza Tygrysa... (a'propos Tygrysa - w zestawie są również trzy pociski 88mm i skrzynia na takie)

Obrazek

miejscami nawet na moich zdjęciach widać spore jamy skurczowe - ale raczej będą łatwe do zaszpachlowania.

Obrazek

gąsienice ogniwkowe MB do Pz I są mi już znane - kupiłem je do waloryzacji przedstawianego już Opla Maultiera (jako osobny zestaw). generalnie raczej nie ma się do czego przyczepić. w pudełku są dwie takie ramki.

Obrazek

całkiem przyzwoity arkusik kalkomanii i elementy fototrawione - zupełnie wystarczą. właściwie nie trzeba dokupować żadnych "zestawów uzupełniających" (przyznam, że zastanawiałem się nad tym). malowania producent przewidział dwa, wszystkie z 1. SS.Pz.Div. Leibstandarte SS Adolf Hitler - w tym najbardziej mnie interesujące - spod Kurska. problem polega jedynie na tym, że nigdzie w dokumentacji nie mogę znaleźć potwierdzenia takiego malowania.

TUTAJ link do króciutkiego, ale bardzo pomocnego wątku na temat tych maszyn na PWM
TUTAJ najlepsza strona o Pz.I i pojazdach na jego podwoziu, jaką do tej pory znalazłem w sieci. niestety głównie po rosyjsku, ale zdjęcia są internacjonalne :)
zapraszam na Forum Historyczne
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

mały update po rozpoczęciu sklejania:

DRAMAT JEST, SZANOWNI...
plastik porównywalny tylko z produktami wczesnego Mirage czy RPM-u, poziom detali ŻENUJĄCY, na każdej części przesunięcia form...

więcej w relacji z budowy (trochę porzeźbię i założę)
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ