GPM San Diego i DN Yamato zdalnie sterowane

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Thomas
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 20 2005, 19:28

GPM San Diego i DN Yamato zdalnie sterowane

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Thomas »

Witam serdecznie, chcialbym tutaj przedstawic wam dwa modele okretow kartonowych , plywajacych, wyposazonych w zdalne sterowanie.

Pierwszy to GPM USS San Diego, juz wielokrotnie przetestowany ny wodzie.. Dlugosc ca 125 cm waga, okolo 5 kg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jeto to moj pierwszy model zdalnie sterowany, potraktowalem go jako plywajacy experyment, jest nieco przemotoryzowany, mimo ze wyposazony jest tylko w jeden silnik....




Drugi model to Digital Navy IJN Yamato przeskalowany na DIN A3,
dlugosc modelu okolo 170cm , waga 11-13 kg, model wyposazony jest w 4 silniki 12 V i akkumulator z motocykla 12V 5AH, jest on moim drugim modelem RC, posiada juz nieco wiecej detali i ulepszona konstrukcje szkieletu , konstrukcja kadluba przy tej wiekosci sprawila mi wiele problemow, rezultat nie jest idealny, ale stabilny.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


pozdrowienia dla wszystkich !

[/img]
Awatar użytkownika
Adi
Posty: 32
Rejestracja: śr sie 20 2003, 14:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adi »

Brawo!!!Świetna robota.Sam kiedyś myślałem żeby zbudować pływający model ale w moim przypadku to było by porwanie się z motyką na słońce :lol:
Kleja cosik cały czos...a raczyj ucza sie klejic
Pozdro...
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Nie no modeliki masakra. Świetnie !!!!
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Ra-Deck

Re: GPM San Diego i DN Yamato zdalnie sterowane

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ra-Deck »

Thomas pisze: <...>
Drugi model to Digital Navy IJN Yamato przeskalowany na DIN A3, dlugosc modelu okolo 170cm,
<...>
model wyposazony jest w 4 silniki 12 V i akkumulator z motocykla 12V 5AH, jest on moim drugim modelem RC,
Witaj,
ładne zabawki :)
Oczywiście - za mało fotek ;)
Nie bardzo rozumiem co znaczy przeskalowanie na A3, dające 170 cm? To na moje oko jakaś skala kole 1:130?

Jakie silniki zastosowałeś? Jak długo akumulator może napędzać "kajak" na tych silnikach?

Pozdrówka,
Radek
Thomas
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 20 2005, 19:28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Thomas »

Czesc,

no wiec, model Yamato zostal wydrukowany na A3 zamiast na A4. Przez to skala jest troszke niecodzienna :)

Zastosowalem 4 Silniki elektryczne 3 - 12 V o srednicy 40mm , nie mam pojecie gdzie one byly wszczesniej wbudowane poniewaz dostalem je od znajomego a on sam zalatwil mi je od... i tak dalej i tak dalej...

Akumulator jest dosc spory, 12V 5AH i powinien wystarczyc na kilka godzin zabawy. Yamato, poza wywazeniem nie przeszedl jescze zbyt intensywnych testow. Poczekam az pogoda na tyle sie poprawi ze bede mogl poplywac nim na jeziorze, wtedy wstawie zdjecia.

Pozdrawiam wszystkich.
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Witam serdecznie! Jak dla mnie bomba!! Taaa.....
talent to Ty masz chłopie ! hehe... piękne! choć już San Diego widziałem. Trzeba by kiedyś "popływać" naszymi pływadłami wspólnie. Yamato mam w dalekich planach ale po tej prezentacji łapki swędzą aby zabrać się do niego już teraz.
Mam nadzieję, że jeszcze pokażesz nam jakieś fotki.

pozdrawiam - Sail
Ra-Deck

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ra-Deck »

Thomas pisze: Poczekam az pogoda na tyle sie poprawi ze bede mogl poplywac nim na jeziorze, wtedy wstawie zdjecia.
Działa strzelają? Bo wobec nadciągającej ptasiej grypy możesz jaszcze parę groszy dorobić na zleceniach od gminy :lol:
Thomas
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 20 2005, 19:28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Thomas »

Witam wszystkich, dolaczam fotke moich modeli,

Obrazek[/img]
Thomas
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 20 2005, 19:28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Thomas »

a Tu jeszcze jedna

Obrazek
Thomas
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 20 2005, 19:28

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Thomas »

i jeszcze jedna


Obrazek


reszte fotek mozna zobaczyc na >

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=5901
ODPOWIEDZ