HMCS Snowberry 1/72 - model wakacyjny

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

Moim dawnym marzeniem, które się do tej pory nie spełniło, było zbudowanie modelu pływającego. Tobie to się udało. O statycznym modelu jakim był Dar Młodzieży wykonałeś technologiczny krok naprzód. I to w tak krótkim czasie.Gratuluję
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Bardzo efektowny model oraz pływanie. Gratuluję!!
pozdrawiam - Sail
Pzamel

Snowberry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzamel »

Witam wszystkich na tym wspaniałym forum. :D
Właśnie w tym roku w zimie popełniłem model tego ciekawego okrętu i dlatego wiem ile czasu i mitręgi wymaga jego sklejenie.
Gratuluję wykonania. Moja korweta też pływa pod nadzorem prawie 30-letniej radzieckiej aparatury typu supranar /kiedyś był to hit i mozolne starania o pozwolenie z instytucji zwanej PIR-em/. Nie wiem.. ale najbardziej niepokoi mnie kolorystyka Twojego modelu. Przy swoim opierałem się na materiałach z netu cytowanych poprzednio gdzie dominuje jasno szary, pewien odcień zielonego i niebieskiego.
Niestety brak jest kolorowych fotografii tego okrętu, no może oprócz okrętu muzeum w kanadzie. Co do filmów to jest jeszcze jeden obraz pod tytułem "Corvette k-225" z 1943 / moim zdaniem nawet lepszy jeśli chodzi o zdjecia od Cruel Sea/. Jeszcze raz gratulacje i Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: Snowberry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Pzamel pisze:Co do filmów to jest jeszcze jeden obraz pod tytułem "Corvette k-225" z 1943 / moim zdaniem nawet lepszy jeśli chodzi o zdjecia od Cruel Sea
dziękuję za informację, przyznam się że nawet nie słyszałem o tym filmie
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jeśli lubicie modelarskie tapetki to chciałem wam zaprezentować swoją ze swoim modelem
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 16 2011, 11:46 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

Tomek wszyscy lubią fajne tapetki ale pokazał byś Agassiza na stan dzisiejszy.
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Tomaszu teraz to pojechałeś :) - przepiękna kompozycja która już zawitała na tapetce :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
SiAnO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SiAnO »

Witam!

Model rzeczywiście aż dech w piersi zapiera ...ale mam kilka pytań
1. Ile waży Twój modelik,a ile elektronika w środku (Elco 80' Torpedo Boat PT-596 po głowie chodzi mi nieco prostszy model i mniejszy wiec pytam jakie szanse przy okazji zwodowania tego 70x18cm)

2. Wiem że dżentelamni o kasie nie gadają no ale mnie poprostu ciekawość zżera ;-) ile cały zestawik wyszedł
Awatar użytkownika
M4TI
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 08 2009, 17:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M4TI »

Przepiękny model :spoko: mam chrapkę żeby go kupic jak oceniasz budowę modelu? były większe problemy?
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Gdyby były większe problemy ze sklejeniem go w całość to na pewno bym o nich napisał ale takowych nie było. Jeśli ktoś chce zbudować ten model i przy okazji zaadaptować go pod RC to zdecydowanie polecam ponieważ nic nie trzeba w konstrukcji modelu przerabiać a jedynie dołożyć bambetle pod zabudowę elektroniki.
ODPOWIEDZ