[IN-BOX] Coś małego na początek - Hughes 500-D od Academy

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

[IN-BOX] Coś małego na początek - Hughes 500-D od Academy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Witam!
Ostatnio drogą mejlową otrzymałem od młodych modelarzy kilka pytań dotyczących wyboru modelu na początek (kilka dotyczyło śmigłowców). Postanowiłem odpowiedzieć na nie na forum, a odpowiedź brzmi TO :
Obrazek

To co zawiera pudełeczko przedstawiają z kolei te zdjęcia :

Obrazek Obrazek

Dlaczego akurat ten model ?
Zasadniczo dlatego, że jest on prosty a zarazem jest to skala 1:48. Detale nie są mikroskopijnych rozmiarów co znacznie ułatwi doskonalenie na nich umiejętności. Model jest bardzo dobrze spasowany i pozbawiony trudnych do usunięcia błędów - kilka miejsc do potraktowania i wygładzenia szpachelką ale chyba właśnie mamy się uczyć a nie obijać ;-) Podobnie sprawa ma się z malowaniem - jednobarwne poszycie (ćwiczymy zwykłe malowanie) oraz troszkę maskowania przy kabinie oraz uzbrojeniu (torpeda etc..). Wszystko ładnie zobrazowane na przejrzystej instrukcji.

Cena tego modelu wach się od 18 do 25 zł (niewiele jak za porządne wykonanie) oraz dostępny jest praktycznie w każdym sklepie z modelami plastikowymi (średnio na 10 sklepów tylko w 2 go nie było).

Wykonałem już 3 Hughes'y z tego zestawu (baza do modyfikacji pod konkretne wersje) niestety w wersji eksportowej (czyt. dla znajomych) i dopiero ten będzie stał w mojej kolekcji.
Jeszcze dla zainteresowanych jedna fotka:
Obrazek
Tak wyglądało pudełko tego modelu jakieś 10 lat temu - wypraski identyczne, kalki takie same - możliwe że będzie dostępny gdzieś na aukcjach internetowych czy giełdach.
Pozdrawiam i zachęcam do budowy tego modelu szczególnie tych którzy zaczynają przygodę z modelarstwem plastikowym.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
nam67

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nam67 »

Co do innych wersji to składałem kiedyś coś takiego:
Obrazek

Tak jak mówi Piter, model rzeczywiście jest bezproblemowy, wymaga jedynie użycia niewielkiej ilości szpachli na łączeniu kadłuba. Malowany jest w jednym kolorze i nie posiada ani jednej kalkomani :shock:. Tak więc dla początkujących model jak znalazł :D
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Z tym że to jest wersja MH-6 ale Academy ma te same wypraski dla każdej z wersji tego śmigłowca tylk że coś jest dodane a coś ujęte. Dzięki Nam właśnie sobie zapomniałem o tej wersji :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

To ja mam pytanie...
Czy ktorys z zestawow Academy daje mozliwosc wykonania "jajeczka" w wersji nieuzbrojonej? W sensie, ze armijnej, ale jako smiglowiec dyspozycyjny, bez uzbrojenia, podwieszen, systemow kierowania ogniem, itd. Chodzi przede wszystkim wlasnie o te "cosie" (radary i inne optoelektroniki), ktore w obu zaprezentowanych wariantach znajduja sie w miejscu dolnej szybki przed pilotem. Bo ja bym chcial, zeby tam byla poprostu szyba. Jak to wyglada na wypraskach? To sie dokleja do szyby, czy w miejsce szyby?
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

yaa - Mam zestaw 500ASW i w nim bez problemu można zrobić zwykły śmigłowiec bez żadnych widzimisie - czyli szyba, niskie płozy i standardowe wnętrze.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

No i bomba! Dzieki. :piwo:

EDIT:
Dopiero teraz wpadlem na to, zeby zerknac na zdjecia wyprasek, ktore pokazal Piter. :haha:
ODPOWIEDZ