*[Relacja/Samolot] MS 406 C1 (Hal)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

*[Relacja/Samolot] MS 406 C1 (Hal)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Cześć.
Długo mnie u Was nie było. Kilka osób pytało mnie dla czego, więc odpowiadam: sklejałem :) Wystarczy odpowiedzieć pozytywnie na pytanie w podpisie Sicora i już sie robi jaśniej. Raz na tydzień przeglądałem kilka relacji bez bzdurnych wpisów (gdzie takich nie ma ? wiadomo). Zakładam tą relacje z nadzieją że samolociarze będą mnie wspierać uwagami jak coś zepsuje.

Model Morane na którym latał nasz rodak we Francji - przeczytałem kilka tytułów o PSP we Francji i myśle, że model warto mieć na półce. Wybrałem go też ze względu na bardzo ładne malowanie.

Wycinanka wygląda bardzo zachęcająco - jak każda Halowska przecież.

Na początek postanowiłem uplastycznić delikatnie przednią ścianke. W wycinance była płaska i miała tylko zaznaczone te "wybrzuszenia" czy jak to sie tam zwie.

Retusz kabiny:
Pactra A70, A33 i biała wymieszana w odpowiednich proporcjach. Pasuje nie za rewelacyjnie, ale po 2 godzinach dobierania stwiedziłem - jednak pasuje :)

Obrazek

Zastanawiają mnie te linie na podłodze kabiny (czarna obwódka), imitują w 3d jakieś linie. Dotarłem tylko do zdjęć kabiny tłoczonej z plastiku...

Obrazek

Zrobie je chyba z pasków 0,5 mm i pomaluje kolorem wnętrza. Siadam teraz do boków kabiny. Jak coś powstanie to foto będzie wieczorem.
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Ale zbieg okoliczności, zaczęliśmy w tym samym czasie relację tego samego modelu.
Zaznaczone przez Ciebie linie to imitacja kratownicy z krórej zbudowany był kadłub.
Pozdrawiam Andrzej S.
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Faktycznie :) licze na Twoje wskazówki Andrzeju bo jesteś troche dalej w budowie.

Zrobiłem kilka gadżetów w kabini. Drążek sterowy wg. opisu Andrzeja S. na czarnym, pedały i podloge. Troche gimnastyki było bo pierw doszły boki - może niepotrzebnie zaufałem autorowi i je przykleiłem tak jak było w instrukcji.

Pare drobiazgów i fotel - planuje zrobić klamry z linki hamólcowej, ale co z tych planów powstanie zobaczycie za kilka dni

Obrazek

Obrazek
salmon
Posty: 90
Rejestracja: sob lis 12 2005, 21:21
Lokalizacja: Poznań
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: salmon »

Też posiadam ten model i czeka on na swoją kolejkę...Jak do tej pory Twoje wykonanie bardzo mi się podoba,więc jesli to nie problem prosze o wiecej fotek:) pozdrawiam
Galeria: Bf-109E-4 AH
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Linka hamulcowa to chyba trochę zły pomysł. Jest zrobiona ze stalowych sprężystych drutów, które napewno będą za grube i bardzo trudne do ukształtowania. Lepiej rozpleć jakiś przewód elektryczny z drucików miedzianych. Tylko aby zbyt grube nie były...
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Chodzi mi o linke rowerową Laszlo, ale i ta sie bardzo źle kształtuje. Średnica - 0,2 mm chyba wporządku. Nie znalazłem nic lepszego, więc zamiast narzekać penseta do ręki i powstało takie coś:

Obrazek

Wydaje mi sie że nie jest najgorzej. Krawędzie potraktowane gramami wikolu i szpachli. (zeszło mi 10h)

A to na sucho wsadzony fotel:

Obrazek
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

po 13 dniach pracy, średnio 3-4 godzinki dziennie powstało takie coś:

fotel wklejony, oparty na drutach u dołu i u góry. Troche zabawy było bo ciężko sobie trafić z nim
Obrazek

Kokpit z lewej strony:
Obrazek

z prawej:
Obrazek

całość w moich "małych" paluchach
Obrazek

jak dotąd błędów nie stwierdzono. Wszystko sie klei tak jak na p.Grygiela przystało. Przednia zabawa :)

edit*

wygrzebałem statyw, to jeszcze dwa rzuty ogólne, na których widać kombinacje z drutami (btw. drażek sterowy jest na luźno i sobie lata ;-) ):

Obrazek

Obrazek
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

tak BTW....
fajne foty.... pracowales nad ujeciami czy tak Ci "wyszło"


-----update----

no tak.... spojzalem na Twoja strone :]
nie mam pytan :)
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

raczej to pierwsze ;-)

16:38
dokleiłem reszte szkieletu w części centralnej. Już na tym etapie trzeba określić się jaką wersje poszycia zrobimy. Andrzej S. wybrał zwykłą, a ja zrobie wytłaczaną - tak dla odmiany :)
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Wrócił do mnie mój ulubiony obiektyw, to i z nudów porobiłem kilka zdjęć. Narazie klei sie przyjemnie (cały wieczór dopasowywałem poszycie bo za cholere nie chciało mi sie ułożyć - ale to z mojej winy)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Według instrukcji teraz czas na skrzydła, ja jednak zrobie stery wysokości bo jakoś sie tak przyzwyczaiłem. Jak skończe to będzie foto
ODPOWIEDZ