[pytania) Budowa Okz32

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Jaco

[pytania) Budowa Okz32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Czy zaczął ktoś budować ten model? Jako mało doświadczony modelarz już na samym początku natrafiłem na kilka problemów.
1.Czy częsci 1P i 1L mają być podklejone tekturą 1mm czy 2mm?
bow opisie jest że 1mm a przy częsci jest ***-czyli 2mm
2.Co oznacza strałka(----->) przy części 2d(podstawa skrzyni poddymicznej)?,bo w uwagach takiej nie ma i nie wiem o co chodzi.
3.Po sklejeniu częsci skrzyni poddymicznej miedzy częścią 2d i 3 wyszła mi szpara a na zdjęciach sklejonego modelu sie takowej nie dopatrzyłem i nie mówcie mi tylko, że to z niedokładności sklejania, bo sklejałem dokładnie.

Pytania kieruje do tych którzy są obeznani z tematem,ewentualnie do wydawcy.Za odpowiedzi z góry dziękuje.Niestety nie wspomoge moich pytań zdjęciami, bo nie posiadam aparatu :( .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Nie mam przy sobie wycinanki, więc nie wiem - ale sprawdzę. A ta strzałka chyba wskazuje kierunek "Przód".
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

1. Parowóz Okz32 miał ostojnicę i belki ostojowe o grubości 90mm. Jeżeli autor jest wierny oryginałowi to podklejenie powinno wynosić zatem 2mm.
2. Strzałka oznacza kierunek osi wzdłużnej parowozu
3. Te części są sporo od siebie oddalone, więc nie wiem o co dokładnie chodzi. Jeśli nie masz aparatu zrób chociaż szkic w paincie.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Ostojnice podkleiłem tekturą 1mm, bo takie wyciagnąłęm wnioski z części nr10a .Po drugie razem część 1P +1mm +1Pa jakieś 1.5 mm więc tektura
2mm byłaby chyba za gruba.
Ze strzaką ostatecznie tak myślałem że o to chodzi bo nic innego mi do głowy nie przychodziło.
Jeśli chodzi o rysunek to może wstawie jak bede miał czas zrobic.
Jakbyśł mógł to zobacz rys.1 montażowy .Część 2b i 2a nie są przesunięte względem siebie a na to ma być przyklejona część 3 i wszystko ładnie powinno do siebie pasować i przylegać do siebie wg tego rysunku, ale że by część 2d była przyklejona we własciwym miejscu do ostojnicy (jest tam białem pole wskazujace miejce przyklejenia)to pomiedzy częścią 2b i 3 powstanie szpara jakieś 1.5 mm. Bo w innym przypadku część 2d wystawałaby poza ostojnice.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

[img]http//:webpark.pl/menagerpodgląd.html?p=/.www/na_net.bmp[/img]

no i cos poknociłem
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Cos zamieszales, ani zdjecia nie widac ani link nie dziala.
Sam sie przymierzalem do tego modelu ale po obejrzeniu stron z czesciami dostalem oczoplasu, nie rozumiem nic ani z intrukcji ani z rysunkow, co na co nakleic i do czego przykleic i czemu czesci sa umiesczone jedna przy drugiej i jak ja mam to wyciac i w ogole.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Wiedziałem ze nic z tego nie wyjdzie. To znaczy z tego obrazka w tych -sprawach jestem zielony.Miał to byc rysunek do opisu wyzej dla rozjasnienia sprawy i wwtedy moze by mi ktoś udzielił odpowiedzi. Najlepiej zeby to ktos zrobił kto umie a ja bym mu wysłał obrazek na maila
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Jaco, zawsze mozesz wyslac zdjecie na admin_forum@kartonwork.pl Pomoc gwarantowana.
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Wysłałem mam nadzieje ze dojdzie plik
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: admin »

Doszedl:

Obrazek
ODPOWIEDZ