Tiger P Italeri ( 1/35) - wstęp do dioramki

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

Tiger P Italeri ( 1/35) - wstęp do dioramki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Obrazek


Witam wszystkich po długiej nieobecności na Forum. Nie za dużo działo się ostatnimi czasy w moich zmaganiach z modelarstwem chociaż parę zaczętych modeli i kilka dioramek w pudełkach leży.
Jakoś czasu nie było, a jak był czas to weny twórczej zabrakło..........
Ale myślę że powyższy model i diorama jaką do niego wymyśliłem trochę zmieni ten stan rzeczy. Jak widać na zdjęciu jest to model Tygrysa P z firmy Italeri. Leżał on sobie w moim magazynie od kilku lat, później dokupiłem do niego blaszkę Abera i dalej leżał……… Ale któregoś wieczoru zacząłem go sklejać i tak już siłą rozpędu doszedłem do etapu widocznego na zamieszczonych zdjęciach. Trochę kłopotu sprawiły mi niektóre elementy z blaszki, ale prawie wszystkie udało mi się wykorzystać. Dodałem również nowe liny z firmy Eureka XXL.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


I prawie skończony układ jezdny...........


Obrazek

Obrazek

Pozwolę sobie wtrącić mały komentarz do dwóch zdjęć powyżej. Jak widać podwozie jest już gotowe. Gąsienice pozostawiłem z zestawu Italeri, jednak aby przypominały oryginalne wyciąłem co drugi ząb. Pomalowałem je kolorem rdzy i mocno przytarłem maetalizerem nr. 53 i 11 Humbrola.
Podwozie pomalowałem na kolor RAL 7021 Pactry A 107, a co drugie koło na wózkach jezdnych kolorem rdzy, A 51. I ponownie metalizer 53 Humbrola. Gdy wyschło naniosłem warstewkę kurzu – są to wymieszane ze sobą pigmenty Kremera ( na oko), dwa kolory Umbra Naturalna Cypryjska i Siena Naturalna Angielska. Do pigmentów dodałem trochę benzyny lakowej. Gdy wyschło nadmiar pigmentu starłem pędzelkiem i ponownie delikatnie przytarłem metalizerem. Następnie za pomocą ołówka wykonałem otarcia i zadrapania na kołach starając się nadać jak najbardziej realistyczny kolor stali w tych miejscach. Tak samo postąpiłem z gąsienicami modelu.
I to już tyle tytułem wstępu. Teraz pozostało już tylko pomalować sam model.



Pozdrawiam. ;-)
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Już pomalowany....... teraz tylko lekkie brudzenie.......


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam. ;-)
Kamil Zoszak
Posty: 63
Rejestracja: wt sie 22 2006, 22:57
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil Zoszak »

MMMmm.
Widzę, że tym "KOTKIEM" pokażesz nam pazurki. MOdelik bardzo mi się podoba i czekam na kolejne zdjecia z PLaCU BOJU :cool: PZDR
UBOOT U96 w 1:35!!!! + przekrój. PAre lat pracy przede mną
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Tiger P Italeri ( 1/35) - wstęp do dioramki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Robert Karwan pisze:Witam wszystkich po długiej nieobecności na Forum.
Stanowczo za długa ta nieobecność była Robercie. :D
Przepraszam, że się tak głupio spytam, ale dlaczego wieżę pomalowałeś na inny kolor niż kadłub?
A teraz czekam na kolejną piękną dioramkę w Twoim wykonaniu. :)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Witam......... Tomku a tak jakoś wyszło.........Kamilu myślę, że Cię nie zawiodę....... :)
Co do wieży. Tomku taki już mam pomysł na tę dioramkę. Wieża ma być w kolorze farby podkładowej, mocniej podrapana, trochę napisów warsztatowych i jeszcze coś wymyślę.
Dzisiaj natomiast na warsztat wziąłem pojazd towarzyszący do Tygrysa czyli......
http://www.jadarhobby.waw.pl/3504-munit ... -6153.html Akurat na podstawce się zmieści
Zakupiłem ten model po trochę mniejszej cenie niż ta powyżej. Wyciąłem pierwsze elementy......... i do licha nic nie pasi....... :-? wszystko powyginane, dużo drobnych nadlewek, wielkie ślady po wypychaczach....... Nie polecam......
Dużo pracy będzie kosztowało poprawienie tego. Ale zobaczymy.......

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

No to wpadłeś z tym Munitionsschlepperem Robercie i słusznie przewidujesz, że dużo pracy cię czeka. Na temat budowy tego modelu i jemu podobnego (1KLA) możesz poczytać w tych tematach:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7450
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7972
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, no... patrzcie, patrzcie..., Robert wrócił z dalekiej podróży. Roinok też wrócił (Kruzensztern). No, no..., zaczyna się dziać. Tak trzymać...
:lol: :lol: :lol:

P.S.: Robert, nie dziwota, że w tym drugim modelu nic nie pasuje, bo to jest model dla kamikadze, he, he... :twisted:
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Nie rozumiem tylko dlaczego wieżyczka jest innej barwy niż reszta?
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

To bardzo proste Serwer. Kadłub zdążono pomalować na kolor kamuflarzu, a wieży już nie i zamontowano ją na kadłub w momencie, gdy posiadała tylko czerwony podkład.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Już rozumiem dzięki za wyjaśnienie ;-) A model... Hmmmm... Ocenię pod koniec :)
ODPOWIEDZ