Relacja z budowy Macchi C.202 Folgore od Hala

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

spit2

Relacja z budowy Macchi C.202 Folgore od Hala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spit2 »

Witam całą brać modelarska. Jest to moja pierwsza relacja na forum wiec prosze o wyrozumiałość. O samym modelu wydaje mi sie, że nie ma co sie rospisywać. Wszystko pasuje elegancko nie napotkałem się jak dotąd na rzaden problem. Będe starał się w miarę możliwości wstawiać kolejne zdjecia z budow. Modelkleje już od 2 tygodni. Koniec tego gadania pora na fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej :)
Jak widać można zacząć relację mając już co pokazać, bez głupich textów i gigantycznej okładki modelu. Bardzo ładny debiut :spoko:
Ten włoski pokrak ma coś w sobie, może się podobać. Przyzwoite klejenie :spoko: Pokaż jeszcze klika zbliżeń na połączenia segmentów, z takiej odległości niestety zbyt wielu detali nie widać. Postaraj się też lepiej kadrować zdjęcia. Więcej modelu, mniej tła.
Pozdrawiam :pice:
spit2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spit2 »

Cześć, jutro postaram sie wrzucić troche zbizen na łączenia i pokaże co mi się udało zrobic. Szcześliwego NOwego roku i szampanskiej imprezy jutro w nocy.
spit2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spit2 »

Witam. Wżócam kilka zbliżeń o które prosił JaCKyL. Teraz zgodnie z kolejnością którą proponóje projektant modelu kleje szkielet szkrzydeł a poszycie bedzie musiało kilka dni poczekać az kupie lakier. Pozdrawiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W realu łączenia te wygladają lepiej, aparacik wszystki błędy wyłapie
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

mala uwaga techniczna - polikwiduj prosze <ENTER'y> pomiedzy adresami zdjec [tak by byly kolo siebie]
TIA
--
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3226
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 100

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

I naciśnij proszę magiczny przycisk "Pisownia", po naciśnięciu którego na czerwono podświetlone zostaną tzw. "polonistyczne errorsy". Potem trzeba robić tak aby tego na czerwono było jak najmniej.

Sam model wygląda bardzo ładnie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
spit2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spit2 »

Witam całą brać modelarską. Pora zaktualizować relacje po krótkiej przerwie. Z tego co do tej pory zrobiłem jestem ogólnie zadowolony,ale jak to zazwyczaj nie uniknąłem kilku błędów tzn.garb troszkę zepsułem i lewy centropłat, ale nie zrażam się tym w końcu uczymy sie ne błędach. Proszę o krytykę i opinie na temat moich wypocin. Koniec gadania pora na fotki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Ogólnie bardzo zgrabnie to wygląda. Jedynie co ja bym spróbował to pocienianie krawędzi. Np. na garbie czy oprofilowaniu skrzydło kadłub. Płynniej by te płaszczyzny w siebie przechodziły.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
spit2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spit2 »

Witam.Najwyższa pora się przypomnieć chwile to trwało ale projekt nie umarł. Model nie sprawia żadnych problemów, wszystkie błędy to moja sprawa, wynikające z mojego niedoświadczenia. Piterski dziękuje za rade następnym razem na pewno nie zapomnę
tego zrobić. Proszę o krytykę ewentualne zwrócenie uwagi co robię żle i jak mógłbym to zrobić następnym razem poprawić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

Pozrawiam,Spit2
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Dobrze wychodzi ten wcale nie łatwy do sklejenia samolocik. Postaraj się tylko żeby wszystkie zdjęcia były ostre, nieporuszone. Teraz niestety większość jest delikatnie ruszona. Bardzo lubię wypatrywać szczegółów, a tych teraz za wiele nie widać.
Proponuję zapoznać się z tym oraz tym tematem.
Pozdrawiam :pice:
ODPOWIEDZ