Relacja z budowy - KUTER RAKIETOWY "RYŚ"

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Faktycznie to pewien skrót myślowy. Chodzi o to, że na modelu pomalowanym CAPON'em nie bardzo widać gdzie trzeba jeszcze coś poprawić. Dopiero położenie koloru uwidacznia wszelkie niedokładności powierzchni. Po lekkim przeszlifowaniu przychodzi pora na kolejne warstwy podkładu, tym razem szarego.
Obrazek
AWOT
AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Po malowaniu okazało się, ze konieczne jest szpachlowanie, później kolejne szlifowanie i malowanie. Niebawem nastąpi instalacja napędu. Wały i silniki już zakupione, czekam jeszcze na przekładnię i śruby.
Obrazek Obrazek Obrazek
AWOT
AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Kadłub po pomalowaniu został ponownie oszlifowany i przyszła pora na zainstalowanie wałów śrub. Drewniany klocek założony na wały pozwoli zachować ich równoległe ustawienie.
Obrazek
Od wnętrza miejsce mocowania wałów zalałem klejem DISTAL.
Obrazek
AWOT
AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Po konsultacjach ze specjalistami okazało się, że potrzebne będą przekładnie redukcyjne. Aby ułatwić sobie ich montaż przykręciłem je do kawałka sklejki, który zostanie przykręcony do poprzeczki umieszczonej w kadłubie.
Obrazek
Ponieważ montując wały udało mi sie je nieco skrzywić postanowiłem zastosować przeguby z przedłużkami.
Obrazek
Silniki również przykręciłem do jednego kawałka blachy aluminiowej.
Obrazek
A tak wygląda maszynownia RYSIA.
Obrazek
AWOT
Awatar użytkownika
colt101
Posty: 69
Rejestracja: sob sty 07 2006, 10:19
Lokalizacja: Gostyń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: colt101 »

Bedzie piekny :)
Spaprałem : Kubelwagen Italieri
Szaman
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05 2005, 14:13
Lokalizacja: Ciechanów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szaman »

Witam
Mógłbyś dokładnie opisać jakie silniki zastosowałeś i jakie przekładnie. Z góry dziękuje :)
AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Silniki to zwykłe 400 firmy GRAUPNER a przekładnie o przełożeniu 1/3 zakupiłem tu: http://www.modelarski.com/index.php?pag ... ct&id=2617
Pozdrawiam.
AWOT
slav
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 28 2006, 16:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slav »

świetną robotę wykonujecie. z przyjemnością się przegląda ten wątek. powodzenia w Nowym Roku :D
AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Pomimo sporej przerwy budowa trwa nadal. Kombinowałem trochę ze zdalnym sterowaniem. Kupiłem w hipermarkecie zdalnie sterowany samochód za całe 30 zł i postanowiłem przystosować jego wnętrzności i aparaturę do sterowania modelem. Wymyśliłem nawet system dzięki któremu używając aparatury nieproporcjonalnej będę miał możliwość sterować prędkością.
Obrazek
Okazało się jednak, ze chyba byłem grzeczny w zeszłym roku bo Gwiazdor (choć z lekkim opóźnieniem) przyniósł mi profesjonalną aparaturę do zdalnego sterowania z dwoma serwami i regulatorem.
Obrazek
Teraz trwają prace nad umieszczeniem wyposażenia w modelu. Niebawem kolejne zdjęcia.
AWOT
AWOT
Posty: 279
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Dziś zainstalowałem serwo sterów. Same stery wykonane są z kart telefonicznych i szprychy motocyklowej. Dźwigienki zrobiłem z tulejek wytoczonych z mosiądzu oraz blaszki aluminiowej. Reszta osprzętu RC na razie leży luzem. Muszę przemyśleć jej rozmieszczenie w modelu. Szare rury to jeszcze nie dokończone zasobniki na baterie.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
AWOT
ODPOWIEDZ