Pierwszy model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Ciapek
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 07 2013, 23:06
Lokalizacja: Scotland

Pierwszy model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ciapek »

Z racji że to mój pierwszy temat witam wszystkich :) Nazywam sie Krzysiek :)

W modelartwie jestem kompletnie zielony. Poszukuję dla siebie łatwego modelu od którego mogę zacząc swoją przygode z modelarstwem. Kto pomógłby mi wybrać potrzebne rzeczy typu nożyki matę klej itp itd :D Będe kupował pewnie z mojehobby.pl bo ten sklep prowadzi wysykłe do uk, Z góry dzięki. Pozdrawiam
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Witaj. Z narzędzi modelarskich przyda ci się nożyk z olfy model AK3, penseta prosta (z szerokim zakończeniem) i taka z zakrzywionym czubkiem, do tego również porządne nożyczki (ja polecam nożyczki do paznokci lekko zagięte) oraz linijka. Uważam że na początek ci wystarczy, co do kleju to ci za bardzo nie doradzę (np. ja używam kleju introligatorskiego). Co do wyboru modelu to zależy co ci się najbardziej podoba: okręty, czołgi, samoloty, lokomotywy.
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Ja na początek polecam skleić sześcian, czworościan foremny i półwalec. Jeśli nigdy nie kleiłeś, to przy tym zobaczysz, jak to się robi. Takie wycinanki możesz sobie nawet sam zaprojektować. Najlepiej od razu spróbować bez białych „języczków”.
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Bez przesady z tymi sześcianami i półwalcami :D takie figury każdy głupi sklei.
Kolega Ciapek niech sprecyzuje co go interesuje i wtedy dobierze się jakiś fajny modelik. potem tylko skserować i ćwiczyć.
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

Nie przesadzam. Przy sześcianie można wypróbować klejenie kartonu na styk, przy czworościanie - zachowanie papieru w rogach, a przy półwalcu - sposób wycinania i łączenia części zaokrąglonych. Przy tym można też poznać właściwości papieru: mój, na przykład, jest supergładki, ale chętnie się rozwarstwia. To spostrzeżenie nauczyło mnie smarować klejem rogi po retuszu krawędzi (malowaniu ich na kolor części, żeby nie raziły bielą papieru).

To tylko wprawka. Jeśli coś się zepsuje, to niech zepsuje się sześcian, a nie wydruk, który trochę kosztuje.
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Chyba Krzysiek powinieneś się określić, co chcesz skleić, samolot, okręt, czołg, lokomotywę?
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
ODPOWIEDZ